37189

Pasaules junioru čempionāts
Apskatīt komentārus (0)


08.08.2013


Pasaules Junioru čempionāts.

              

7. augustā Traķos, Lietuvā sākās Pasaules čempionāts U-18, kurš norisināsies līdz 11. augustam. Šis junioru čempionāts ir vislielākais jebkad notikušais airēšanas čempionāts ar vairāk nekā 800 dalībniekiem no 59 pasaules valstīm.

            

         Čempionāts iesākās ar grandiozu atklāšanas ceremoniju, kurā visi sportisti, kas pārstāv savas valstis devās ar savas valsts karogu garā kolonnā no Traķu airēšanas bāzes uz Traķu slaveno viduslaiku pili, kuras pagalmā norisinājās svinīgā atklāšanas uzruna un neatkārtojamie priekšnesumi lietuviešu dziedātāju un dejotāju izpildījumā, uz skatuves bija arī dīdžejs, kas visus uzmundrināja ar pazīstamām un populārām dziesmām. Bija uzaicināti pat ielu vingrotāji, kas rādīja iespaidīgus akrobātikas elementus.

         Pirmā sacensību diena bija saspringta, jo visi gribēja parādīt savu labāko sniegumu. Airētāju vidū bija vērojams satraukums, jo, lai arī cik stipri viņi nejustos, ir jākonkurē ar pasaules junioru airētāju eliti!

             

Arī mūsu pašu jaunās komandas - pārairu četrinieks Edvards Ezernieks(MSĢ), Ivars Zaumanis, Jānis Jaunzems un Edgars Brīvkalns(SASS), nepāra divnieks (Reinis Sproģis un Lauris Lubgāns) un vieninieks (Pēteris Viļums) rādīja uz ko ir spējīgi. Lai arī visas no mūsu laivām pirmajā dienā palika pēdējas savos braucienos, tomēr bija gods stāvēt uz starta ar pasaules labākajiem airētājiem un izbaudīt šo brīdi.

         Sacensību otrajā dienā pārairu četrinieks palika piektajā vietā savā braucienā, bet nepāra divnieks palika trešie 4 laivu konkurencē, bet Pēteris Viļums palika trešais savā braucienā ar nelielu atstarpi no otrās vietas 6 laivu konkurencē.

                     

         Sacensībās ir interesanti pavērot citu valstu komandas un to airēšanas stilu, kā arī iemācīties ko jaunu vērojot un analizējot savus pretiniekus.

         Sacensības no organizatoriskās puses ir izdevušās lieliski, un viss notiek pasaules klases līmenī! Viena no lietām, kas ļoti priecē sportistus ir garšīgais ēdiens, ēdināšanas notiek zviedru galda stilā.

         Viens mīnuss ir laika apstākļi, jo valda liels karstums, termometra stabiņš bija uzkāpis līdz 30 un vairāk grādu temperatūrai, šāda temperatūra ļoti apgrūtina sportistus, un bieži vērojams, kā ārsti sniedz medicīnisku palīdzību sportistiem, kas pēc nofinišēšanas no karstuma un pārpūles distancē krīt ģībonī vai arī nav spējīgi turpināt patstāvīgi airēt!

         Turēsim īkšķus par mūsu varonīgajiem jaunajiem sportistiem un novēlēsim viņiem veiksmi un uzstādīt savus personiskos rekordus!

 Jānis Jaunzems

             Sacensības beigušās. Mūsu četrinieks ierindojās 23.vietā. Diemžēl neapsteidzām nevienu komandu, bet mēs esam ļoti jauni un ieguvām lielisku pieredzi un priekšā vēl vairāki čempionāti.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA
Specializētā airēšanas sporta skola


Vikingu iela 6
Jūrmala, Latvija
LV-2010, +371 6775 1910
andzelika.krumina@msg.edu.lv sass@msg.edu.lv

<< Marts 2020 >>
POTCPSSv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

 

 


Visas ziņas