LR kausa izcīņa 2016
06.06.2016

3. un 4. jūnijā airētāji no visas Latvijas piedalījās „LR kausa izcīņas” sacensībās. Sportisti sacentās 1x un 2- laivu klasēs sieviešu un vīriešu konkurencē.

Piektdien, 3. jūnijā laiks bija silts un vējš nebija pārāk stiprs. Vīriešu 1x konkurencē piedalījās 33 sportisti un pirmajā dienā viņiem vajadzējā cīnīties priekšbraucienos, kuros pirmie 3 finišējušie sportisti tika uz ceturtdaļfinālu, un gandarījuma braucienos, lai sadalītu celiņus ceturtdaļfinālos. Sieviešu 1x konkurencē kopā bija 21 airētāja, kuras cīnījās priekšbraucienos, lai iekļūtu uzreiz A/B pusfinālā, un gandarījuma braucienos, lai izcīnītu vietu A/B vai C/D pusfinālā.

Sestdien, 4. jūnijā laikapstākļi vairs nebija tik labi kā iepriekšējā dienā – gaiss bija vēsāks un sāna pretvējš spēcīgāks. Dažus sportistus lielā sāna pretvēja izraisītie viļņi pārsteidza un viņi apgāzās. Vīriešu 1x cīnījās pusfinālos par iekļūšanu pēc iespējas augstākā finālā, un A finālā no mūsu sporta skolas iekļuva Tits Ralfs VERPAKOVSKIS. Sieviešu 1x arī cīnījās pusfinālos par iekļūšanu augstākā finālā, un iespēju cīnīties A finālā no mūsu sporta skolas ieguva Anna KARASA, Jeļizaveta SIMAČEVA un Zane PUTNIŅA. Cīnoties ar lielo vēju un viļņiem kā arī ar 5 stiprākajiem Latvijas airētājiem vieniniekos, Ralfs A finālā izcīnīja 4. vietu, sieviešu konkurencē A finālā iekļuvušās SASS sportistes izcīnīja – Anna 2. vietu, Jeļizaveta 3. vietu  un Zane 6. vietu. Arī pārējos finālos SASS sportisti, cīnoties ar vēju un viļņiem, un citiem airētājiem, rādīja savu spēku, izturību un meistarību, airējot lielos viļņos.

Ārpus kārtas šajās sacensībās piedalījās arī četras junioru 2x komandas – Stefans GRANTS/Oskars AUZIŅŠ, Elvis PĀVULS/Ingus GRANDBERGS JURCĀNS, Kristaps FREIBERGS/Juris NAUMOVS un Hugo LIPKO/Aleksis KATARINS. Jaunajiem sportistiem sacensības lielos viļņos un vējā bija labs pārbaudījums un iespēja gūt pieredzi, jo kā jau zināms ne vienmēr sacensībās laikapstākļi ir airētājiem labvēlīgi.

Sacensībās varēja startēt arī 2- laivu klasē un vīriešu konkurencē bija 5 komandas, no kurām uzvarētāji bija Renārs Lasks un Kārlis Bileskalns. Sievietēm diemžēl nepāra airu laivu klases nav populāras un šogad tika pieteikta tikai viena komanda – Rīgas airētāju kluba pārstāves Vita Antone un Renāte Līna, kuras spītējot laikapstākļiem startēja kopā ar vīriešu komandām un arī ieguva „LR kausa izcīņas 2016” čempionu titulu.

Vīriešu 1x konkurencē kausu šogad izcīnīja Gints Zunde (AK Majori) un sievietēm kausu izcīnīja Elza Gulbe (AK Majori).

Novēlam veiksmi, spēku un izturību visiem Latvijas airētājiem turpmākajās sacensībās!

Un mūsu sporta skolas audzēkņiem novēlam cīņassparu un degsmi turpināt augt un cīnīties, un iegūt arvien labākus rezultātus!

Izsakām pateicību trenerēm par ieguldīto darbu SASS audzēkņu izaugsmes attīstībā un labo rezultātu sasniegšanā!

Rezultāti pieejami šeit

Paldies trenerēm Sandrai Bremzei un Elitai Krūmiņai par sacensību iemūžināšanu! Fotogrāfijas no sacensībās iespējams apskatīt:

Latvian Rowing Sports School Facebook lapā šeit

Latvijas Airēšanas federācijas mājaslapā šeit