59153

LR čempionāts junioriem "A"
25.06.2015


Šogad LR čempionāts junioriem A  notika Jūrmalā  19. un 20.jūnijā. Tika noskaidroti uzvarētāji  10 laivu klasēs.  Lai gan laika prognozēs brīdināja gan par lietu, gan arī iespējamu negaisu, pretēji prognozēm sacensības norisinājās lieliskos laika apstākļos. Čempionātā piedalījās visu Latvijas "airēšanas pilsētu"  komandas - Jelgavas, Daugavpils un  Jūrmalas. 

      Piektdienas rītā sacensības pirmie uzsāka puiši vieniniekos. Četros priekšbraucienos uz starta stājās 22 vieninieki.  Atlases sistēma paredzēja, ka tikai katra priekšbrauciena uzvarētāji nodrošināja vietu galvenajā - A finālā, visiem pārējiem bija jāgaida laika rezultāti visos priekšbraucienos, jo tikai vēl divu labāko rezultātu uzrādītāji iekļuva A finālā. Arī pārējo finālu dalībnieki tika notiekti pēc laika rezultātiem priekšbraucienos. Godalgoto vietu noskaidrošanā pārsteigumi šoreiz izpalika - par šī gada čempionu pārliecinoši kļuva sezonas līderis šajā vecuma grupā, MSĢ TSV SASS sportists Tits Ralfs VERPAKOVSKIS (7:38,45). Par sudraba medaļu norisinājās ļoti sīva cīņa līdz distances pēdējiem metriem - tajā veiksmīgāks izrādījās MSĢ TSV Jūrmala sportists Kaspars GOLMEISTERS, kurš tikai par 0.74 sekundēm apsteidza savu komandas komandas biedru divniekā Egnāru ROŽINSKI. 

 

    Bezstūrmaņa divniekos šoreiz vēl priekšbraucieni nebija nepieciešami (cerams, ka jau tuvākajā laikā būs) un finālbraucienā pārliecinoši ātrākie šogad - Daugavpils BJSS audzēkņi  Artūrs ŠKUTĀNS  un Norberts DUĻBINSKIS (8:03,54),  otrajā vietā  atstājot MSĢ TSV SASS audzēkņus  brāļus Staņislavu un Vladislavu KIRVEĻUS (8:32,59), bet trešo pjedestāla pakapienu arī ieņēma daugavpilieši - Deniss PARFENS un Rostislavs BELOVS (8:44,44). 

 

 

Kā nākošās savas LR čempionu medaļas izcīnīja  meitenes pārairu četriniekos.  Jau  no distances pirmajiem metriem par līderēm izvirzījās MSĢ TSV Jūrmala audzēknes Diāna KROMANE, Sandija EMSIŅA, Inga LANGE un Lana BRAČKA, kuras finišēja pirmās ar rezultātu 7:17,55. Savukārt sudraba medaļas izcīnīja MSĢ otras airēšanas struktūrvienības SASS meitenes Anna KARASA, Anna Rēzija LĪNE, Katrīna ARĀJA un Andra BRINKMANE (7:29,05). 

 

Ar to pirmās sacensību dienas rīta programmas daļa noslēdzās, bet jau pēcpusdienā jaunie sportisti atgriezās sacensību trasē un turpinājās cīņas par LR  čempionāta medaļām  sportistiem vecuma grupā līdz 18 gadiem.

      Meiteņu vieniniekos uzvaru izcīnīja  pēdējo divu gadu līdere šajā vecuma grupā MSĢ TSV SASS audzēkne Anna KARASA, kura pārspēja MSĢ TSV Jūrmala  sportisti Lanu BRAČKU (7:56,52 pret 8:01,57), trešā vieta Ingai LANGEI (MSĢ TSV Jūrmala). 

  

 Arī meiteņu konkurencē bezstūrmaņa divniekos čempiones tika noskaidrotas bez priekšbraucieniem, startējot uzreiz finālā. Ar ļoti lielu pārsvaru pār savām jaunākajām konkurentēm, uzvaru izcīnīja MSĢ TSV Jūrmala sportistes Sintija LOKSTA un Ildze VĪKSNA (8:14,15). Sudraba medaļas MSĢ TSV SASS jaunietēm Viktorijai KIVLENEICEI un Olgai KUBIŠKINAI (10:10,26). 

Pārairu četriniekos zēniem kopā startēja 11 četrinieki.  Meistarības līmenis, protams, bija loti atšķirīgs, jo daļai komandu šīs bija vispār pirmās sacensības uz ūdens. Lai gan rezultātu  atšķirības priekšbraucienos  bija ievērojamas,  tomēr visi,  arī paši mazākie,  azartiski cīnījās  un  pārvarēja radušās grūtības distancēs. Bet par zelta medaļām šoreiz cīņa bija ļoti interesanta. Lielu distances daļu līderi bija MSĢ TSV SASS  komanda Tits Ralfs VERPAKOVSKIS, Ģirts SOKOLOVS, Gustavs BRIĢIS un Kalvis KAZAKS, bet  distances pēdējo posmu daudz labāk un saliedētāk veica MSĢ TSV Jūrmala komanda, kuras sastāvā bija Krists Jānis SAKNE, Edvards EZERNIEKS, Egnārs ROŽINSKIS, Kaspars GOLMEISTERS (6:10,49 pret 6:11,50). Bronzas medaļas izcīnīja vēl viena MSĢ TSV Jūrmala komanda, kuras sastāvā startēja Kristaps KLIGINS, Gints PELĪTE, Artis PASTARS, Imants ŠATOHINS (7:29,00). 

  

Otrajā sacensību dienā sportisti vispirms sadalīja medaļu komplektus pārairu divniekos gan meitenēm, gam zēniem, kā arī bezstūrmaņa četriniekos zēniem.

      Pārairu divniekos puišiem arī bija liels pieteikto komandu skaits - 19 (startēja gan 18, jo viena komanda pēc laika nevarēja savienot startu 2x ar startu 4-).  Atlases sistēma fināliem - līdzīga kā vieniniekos, kad tikai priekšbraucienu uzvarētāji uzreiz iekļūst finālā A.   Lieli pārsteigumi arī šeit nebija un visi labākie iekļuva finālā.  Jau no starta nedaudz priekšā izvirzījās Kaspars GOLMEISTERS un Egnārs ROŽINSKIS, turpat aiz viņiem vēl divas komandas - Krists Jānis SAKNE/ Edvards EZERNIEKS (MSĢ TSV Jūrmala)  un Tits Ralfs VERPAKOVSKIS/ Ģirts SOKOLOVS  (MSĢ TSV SASS), kuri savā starpā līdzīgi cīnījās.  Kaspars un Egnārs savas līderu pozīcijas noturēja līdz finišam (6:48,13), otro vietu izcīnīja Krists un Edvards (6:51,43), bet bronzas medaļas šoreiz  "aizceļoja"  uz MSĢ TSV SASS  - Titam un Ģirtam (6:54,51). 

 

   Bezstūrmaņa četrniekos zēniem jau no distances paša sākuma līderos izvirzījās Daugavpils BJSS komanda, kuras sastāvā startēja Alekejs SEMJONOVS, Rovoams GAVRILOVS, Artūrs ŠKUTĀNS un Norberts DUĻBINSKIS. Līderpozīcijas tika noturētas un finišā godam izcīnīta 1.vieta (7:05,01). Otro un trešo vietu izcīnīja MSĢ TSV SASS komandas, kuru sastāvos startēja  Artēmijs KRIMOVS, Vladislavs SOMOVS, Staņislavs KIRVELS un Vladislavs KIRVELS  (7:18,13) un Dmitrijs ŠAKURO, Alens DURNOVS, Artūrs KRĒSLIŅŠ un Andrejs KORSUNS (8:02,34).

Sacensību noslēgumā  norisinājās ilgi gaidītais puišu junioru A astiotnieka brauciens. Latvijas čempionātos junioriem jau vairākus gadus nebija astotnieku braucienu, bet šogad šādas komandas bija četras! Paldies puišiem par skaistu sacensību noslēguma braucienu!   Par čempioniem kļuva MSĢ TSV Jūrmala komanda ar vadairētāju Edvardu EZERNIEKU, otrajā vietā MSĢ TSV SASS komanda ar vadairētāju Ģirtu SOKOLOVU, bet bronzas medaļas izcīnīja Daugavpils BJSS jaunieši.    

 

 Paldies sportistiem par cīņu, par izturību!  Paldies treneriem par ieguldīto darbu!  Paldies tiesniešiem un organizatoriem!  Īpašs paldies sacensību galvenajai tiesnesei Andželikai Krūmiņai (MSĢ TSV SASS vadītājai)!

Bildes

Sacensību rezultāti

Informācija: www.rowing.lv  

 

      Atpakaļ

Specializētā airēšanas sporta skola


Vikingu iela 6
Jūrmala, Latvija
LV-2010, +371 6775 1910
andzelika.krumina@msg.edu.lv sass@msg.edu.lv

<< Marts 2018 >>
POTCPSSv
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

 

 


Visas ziņas