LR čempionāts junioriem A 2016
20.06.2016

Jūnija trešajā nedēļā Latvijas airētāji, kas dzimuši 1998. gadā  un jaunāki, piedalījās „LR čempionāta junioriem A” sacensībās. Sacensības sākās 17. jūnijā ar labiem laikapstākļiem. Rīta daļā tika noskaidroti stiprākie sportisti puišu 1x un 2- laivu klasēs kā arī meiteņu 4x.

Puišu 1x SASS sportists Ģirts SOKOLOVS izcīnīja otro vietu. Trešajā vietā Toms Pencis (MSĢ TSV Jūrmala) un čempiona titulu izcīnīja Egnārs Rožinskis (MSĢ TSV Jūrmala).

Puiši 2- čempionu titulu izcīnīja SASS sportisti Staņislavs un Vladislavs KIRVELI, otrajā un trešajā vietā Daugavpils BJSS sportisti Rostislavs Belovs/ Deniss Parfens un Mihails Draguns/ Arturs Trojans.

Meiteņu 4x laivu klasē mūsu sporta skolas audzēknes izcīnīja otro un trešo vietu – otrajā vietā Anna Rēzija LĪNE, Katrīna ARĀJA, Andra BRINKMANE un Ieva CELMA, trešajā vietā Anete CELMA, Daniela LEIŠKALNE, Anitra ZĪLE un Laura POHEVICA. Pirmo vietu izcīnīja Ērika Lilija Līne (A/K „Majori”), Sandija Emsiņa, Ildze Vīksna, Viktorija Laksberga (MSĢ TSV Jūrmala).

Dienas otrajā daļā laikapstākļi mainījās – sacēlās vējš un lija lietus. Airētājiem nevēlamajos laikapstākļos nācās airēt puišu 4- un 4x laivās un meitenēm 1x.

Puišu 4- laivu klasē 3. vietu izcīnīja Staņislavs KIRVELS, Vladislavs  KIRVELS, Dmitrijs ŠAKURO un Vladislavs SOMOVS. Pirmo un otro vietu izcīnīja Daugavpils BJSS sportisti – 1. vietu Norberts Dulbinskis, Jevgenijs Simanovičs, Jevgenijs Bobilevs un Rovoams Gavrilovs, 2. vietu – Rostislavs Belovs, Deniss Parfens, Mihails Draguns un Arturs Trojans.

Meiteņu 1x sporta skolas audzēkne Anna Rēzija LĪNE izcīnīja bronzas medaļu. Sudraba medaļu izcīnīja Sandija Emsiņa (MSĢ TSV Jūrmala) un zelta medaļu – Ildze Vīksna (MSĢ TSV Jūrmala).

Puišu 4x čempionu titulu izcīnīja sporta skolas audzēkņi Ģirts SOKOLOVS, Oskars Ansis RUĢELIS, Ričards KĻAVIŅŠ un Andrievs SESTULIS. Otro vietu izcīnīja MSĢ TSV Jūrmala sportisti Pēteris Golmeisters, Rihards Sproģis, Egrnārs Rožinskis un Toms Pencis, trešo – Jelgavas BJSS sportisti Jānis Timbors, Armands Celmiņš, Roberts Korotkovs un Kārlis Ozoliņš.

Sestdien meteorologu prognoze piepildījās – Jūrmalā valdīja spēcīgs vējš un Lielupē bija lieli viļņi, un sacensības nācās pārcelt uz svētdienu, 19. jūniju. Sacensību otrajā dienā gan puiši, gan meitenes sacentās pārairu divniekos.

Sacensībām tika pieteikti divas 8+ puišu komandas, taču sakarā ar neparedzēto otrās dienas programmas pārcelšanu uz svētdienu, Daugavpils airētāji devās mājup un otrajā dienā nepiedalījās. Līdz ar to puišu 8+ laivu klasē par čempioniem kļuva SASS sportisti Staņislavs KIRVELS, Vladislavs KIRVELS, Dmitrijs ŠAKURO, Andrejs KORSUNS, Niks KOZLOVSKIS, Sergejs KOZLOVS, Svjatoslavs SMIRNOVS, AITULLINS, Vladislavs SOMOVS un stūrmanis Aleksandrs ČEHLOVS.

Meiteņu 2x laivu klasē šogad startēja tikai 5 komandas, un SASS sportistes izcīnīja otro un trešo vietu. Trešajā vietā Andra BRINKMANE un Anete CELMA un otrajā vietā Anna Rēzija LĪNE un Katrīna ARĀJA. Pirmo vietu šogad izcīnīja MSĢ TSV Jūrmala sportistes Sandija Emsiņa un Ildze Vīksna.

Puišu 2x laivu klasē mūsu sportisti Ģirts SOKOLOVS un Oskars Ansis RUĢELIS izcīnīja trešo vietu. Otrajā vietā Egnārs Rožinskis un Toms Pencis (MSĢ TSV Jūrmala) un pārliecinošu pirmo vietu izcīnīja Jānis Timbors un Armands Celmiņš (Jelgavas BJSS).

Apsveicam visus medaļniekus un viņu trenerus, kā arī novēlam visiem sportistiem veiksmīgi turpināt 2016. gada sezonu!

Rezultāti pieejami šeit

Vairāk fotogrāfiju pieejamas  Latvian Rowing Sports School