Latvijas IV Olimpiāde
04.07.2016

Piektdienas, 1. jūlija rītā visas Latvijas airētāji Lielupē uzsāka cīņu par čempionu tituliem „Latvijas IV Olimpiādē”. Spīdot saulei un pūšot nelielam sānu pavējam, pirmie medaļu komplekti tika izcīnīti vīriešu 2- laivu klasē, kur SASS sportisti Staņislavs KIRVELS un Vladislavs KIRVELS 2000 metru distancē izcīnīja bronzas medaļas. Otrajā vietā Kārlis Bileskalns/ Renārs Lasks un pirmajā vietā Norberts Duļbinskis/ Artūrs Škutāns.

Sacensības turpinājās ar vīriešu 1x fināliem. A fināla godalgoto vietu ieguvēji vēl nebija skaidri zināmi līdz pat pēdējiem metriem, kuros SASS sportists Tits Ralfs VERPAKOVSKIS spraigā cīņā izcīnīja 3. vietu. Pirms Ralfa finišēja 2. vietā Gints Zunde un 1. vietā Dairis Adamaitis.

Sieviešu A fināla uzvarētāja un „Latvijas IV Olimpiādes” čempiones titula ieguvēja bija SASS sportiste Anna KARASA, kura pārliecinoši apsteidza pārējās A fināla dalībnieces. Otro vietu izcīnīja „Eiropas čempionāta” sudraba medaļas ieguvēja Elza Gulbe, un trešajā vietā Lana Bračka.

Olimpiādes pirmās dienas noslēgumā sportisti sacentās 4x un 4- laivu klasēs 500m distancē, kur uzvarētājus mēdz šķirt vien sekundes desmitdaļas. Šī distance skatītājiem parasti ir visiecienītākā, jo uzvarētāju nav iespējams iepriekš prognozēt. Vīriešu 4x laivu klasē SASS sportisti Kalvis KAZAKS, Ģirts SOKOLOVS un Tits Ralfs VERPAKOVSKIS ar A/K Daugava pārstāvi Jāni Alksni izcīnīja 2. vietu, zaudējot pirmās vietas ieguvējiem Mārtiņam Blumbergam, Kasparam Golmeisteram, Jānim Igo Niedzviedzim un Pēterim Viļumam tikai 0,5 sekundes. Trešo vietu arī izcīnīja SASS sportisti Jānis JAUNZEMS, Oskars Ansis RUĢELIS un Ričards KĻAVIŅŠ ar A/K Daugava pārstāvi Mārtiņu Ļabi.

Sieviešu 4x laivu klasē sīvā cīņā par čempionu titulu SASS sportistes Anna KARASA, Jeļizaveta SIMAČEVA un Zane PUTNIŅA ar A/K Daugava pārstāvi Santu Zvilnu izcīnīja zelta medaļas. Otrās finišēja Lana Bračka, Ērika Blumberga, Madara Strautmane un Elza Gulbe, pārliecinošu trešo vietu izcīnīja SASS sportistes Andra BRINKMANE, Kristīne PUTNIŅA, Katrīna ARĀJA un Anna Rēzija LĪNE.

Sacensību otrajā dienā, saglabājoties labajiem laikapstākļiem, vīriešu 2- laivu klasē 1000 metru distancē 3. vietu izcīnīja SASS sportisti Staņislavs KIRVELS un Vladislavs KIRVELS. Pirmajā vietā Norberts Duļbinskis un Artūrs Škutāns un otrajā vietā Vidis Baltais un Artis Kamols.

1000m distancē vīriešu 2x laivu klasē SASS sportists Tits Ralfs VERPAKOVSKIS ar A/K Daugava pārstāvi Jāni Alksni izcīnīja 3. vietu, zaudējot otrās vietas ieguvējiem Jānim Igo Niedzviedzim un Pēterim Viļumam 1,22 sekundes. Uzvarētāji šajā laivu klasē bija Dairis Adamaitis un Gints Zunde.

Sieviešu 2x laivu klasē spraigā cīņā, zaudējot vien 0,47 sekundes, otro vietu izcīnīja SASS sportistes Anna KARASA un Jeļizaveta SIMAČEVA. Pirmajā vietā Lana Bračka un Elza Gulbe, trešo vietu izcīnīja Anda Kundziņa un Santa Zvilna.

Pateicoties airēšanai labvēlīgajiem laikapstākļiem, sacensību rezerves dienu, 3. jūliju nevajadzēja izmantot, un „Latvijas IV Olimpiādi” airētāji noslēdza ar apbalvošanas ceremoniju MSĢ TSV Jūrmala teritorijā.

Lepojamies un apsveicam visus Specializētās airēšanas sporta skolas audzēkņus un viņu treneres ar veiksmīgi aizvadītu „Latvijas IV Olimpiādi”!

Novēlam veiksmi, spēku un izturību SASS sportistiem Annai Rēzijā LĪNEI, Katrīnai ARĀJAI, Andrai BRINKMANEI, Ģirtam SOKOLOVAM, Ričardam KĻAVIŅAM un Oskaram Ansim RUĢELIM 9.-10. jūlijā 2016. gada Eiropas junioru čempionātā Traķos, Lietuvā!

Rezultāti pieejami šeit

Sacensību fotogrāfijas pieejamas Latvian Rowing Sports School