Danes regate
Apskatīt komentārus (0)

14.10.2012

Danes regate

Koku zariem iekrāsojoties sārtiem un lapām nesteidzīgi, bet nepielūdzami krītot uz dubļaini pielijušās zemes, mēs, airēšanas sporta skolas audzēkņi, kā jau katru gadu ierasts devāmies uz Lietuvas ostas pilsētu Klaipēdu, lai pārbaudītu savu sportisko formu 44. Danes regatē. Šogad sacensības Danes upē norisinājās no 13. - 14.oktobrim un tajās piedalījās vairāki desmiti sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas. Šī regate ir īpaši interesanta un savā veidā neierasta, jo upe ,kurā norisinās sacensības, ir izteikti šaura un līkumota, tāpēc distancē sportistiem vajadzēja pierādīt ne tikai savu fizisko sagatavotību, bet arī stūrēšanas iemaņas. Sportisti savus spēkus varēja pierādīt 4 laivu klasēs (1x,L1x,2-,L2-).

Pirmās dienas sacensības sportistiem bija jāveic 3000m gara distance no atsevišķā starta, bet otrās dienas programmā dalībnieki pierādīja savu veiklību 500m sprinta distancē. Pirmās dienas rezultāti kalpoja kā starta protokols otrās dienas distancei un pirmie sešpadsmit sportisti un pirmās astoņas sportistes (pēc pirmās dienas rezultātiem) tika sakārtoti pa pāriem (pirmais ar pēdējo, otrais ar pirmspēdējo u.t.t.). Katra pāra uzvarētājs tika nākamajā kārtā, kur turpināja cīņu par uzvaru. Sportistes, kuras neiekļuva starp labākajām astoņām, un sportisti, kuri neiekļuva starp labākajiem sešpadsmit, 3000m distancē, turpināja sacensties no atsevišķā starta, cīnoties attiecīgi par 9. un 17. vietu. Arī šo vietu ieguvēji Danas regatē tika apbalvoti ar medaļām.

Latvijas sportisti sacensībās sevi parādīja no labākās puses un uzrādīja augstvērtīgus rezultātus. Diemžēl šajās sacensības daudziem sporta skolas audzēkņiem vajadzēja samierināties ar nepatīkamo 4.vietu, taču, nenoliedzami, tas turpmāk dos lielāku stimulu trenēties un varbūt jau nākamgad viņi stāvēs uz goda pjedestāla augstāka pakāpiena.

Izturību un spēku turpmākiem sasniegumiem!

MSĢ-SASS sportistu iegūtās medaļas

Zelts         Mārtiņš Ļabis (M1x,500m)

Sudrabs   Mārtiņš Ļabis(M1x,3000m)

Autors: I.Rudzīte